26 Nisan 2018 - 11 Kasım 2018

Faruk Üründül ‘’Uzak Denizler’’ Sergisi

Uzak yol kaptanı Faruk Üründül’ün 2002-2018 yılları arasında dökme yük gemilerinde çektiği fotoğraflardan oluşan ‘’Uzak Denizler’’ Sergisi, Mustafa V. Koç Binası-Sergi Salonu’nda açılmıştır.

26 Nisan - 17 Haziran 2018

‘’Yolunuz Açık Olsun!’’ Sergisi

1912 Budapeşte – İstanbul Turu’nu konu edinen ‘Yolunuz açık olsun!’ isimli sergi Rahmi M. Koç Müzesi ve Macar Kültür Merkezi’nde eş zamanlı olarak ziyarete açılmıştır.

15 Ocak - 31 Mart 2019

‘Bellek Görevi: Gemi Enkazları’ fotoğraf sergisi

Müze, 2019 yılını Yapı Kredi, Organik Group ve İtalya Konsolosluğu desteği ile ödüllü İtalyan fotoğrafçı ve heykeltıraş Stefano Benazzo’nun ‘Bellek Görevi: Gemi Enkazları’ fotoğraf sergisiyle karşılıyor. Sergide gemi enkazı fotoğraflarıyla deniz insanlarının anıları yer alıyor. İnsanların denizle imtihanının, cesaretlerinin ve korkularının anılarını fotoğraflarıyla anlatan Benazzo, “Batıklar yalnız, çaresiz ölür, nadiren umursanır. Bu nedenle onlara sempati ve saygı göstermenin önemine inanıyorum. Bugün doğanın bir parçası haline gelen batıklar aynı zamanda tarih kitaplarında yer almayan deniz insanlarının artık var olamayacak anılarının birer sembolü. Sert hava ve deniz bu enkazları yok etmeden önce gelecek nesiller için fotoğrafları çekip bir bellek oluşturuyorum” diyor. “Bellek Görevi: Gemi Enkazları” sergisi, Rahmi M. Koç Müzesi’nde 31 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.