25 Haziran 2009 - 15 Haziran 2010

“Nazenin IV ile Devr-i Alem” Sergisi

"Nazenin IV" isimli teknesi ile dünya turuna çıkan ve 657 günde dünya seyahatini tamamlayan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'un, değişik ülkelerden satın aldığı eski objeler, antikalar, el yapımı eşyalar bu sergi ile deniz tutkunlarının ilgisine sunulmuştur. Rahmi M. Koç'un yolculuk boyunca tuttuğu notlardan derlediği "Nazenin IV ile Devr-i Âlem" adlı kitabın tanıtımı da Rahmi M. Koç Müzesi'nde gerçekleştirildi.

11 Aralık 2009 - 14 Mart 2010

“Mavi Derinliklerin Gizemi” Sergisi

İsrailli küratör David Pilosof tarafından derlenen farklı ülkelerden ödüllü fotoğraf sanatçılarına ait sualtı fotoğraflarının yer aldığı sergide yarışma fotoğraflarının yanı sıra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Müzesi Komutanlığı, Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı Müzesi'ne ait dalgıç kostümleri, sualtı ekipmanları, deniz kabukları gibi pek çok obje yer almıştır.

2 Nisan 2010 - 2 Mayıs 2010

“Zeugma – Köprü Jale Kutadgobilik” Sergisi

Seleukos İmparatorluğu'nun kurucusu I. Nikator tarafından M.Ö. 312'de kurulan Zeugma'nın kelime anlamı "bağ, geçit, köprü"dür ve şehir gerçek bir kesişme noktası olmuştur. Zeugma 600 yıl gibi bir süre Anadolu ve Mezapotamya arasında ticari, siyasi ve askeri bir güç noktası idi. Uzun yıllar Opera Sanatçısı olarak çalışan Jale Kutadgobilik, bu sergide, Zeugma'nın ünlü mozaik eserlerinin aslına sadık kalarak ve bir mozaik sanatçısının sabrını göstererek yaptığı tablolarını ziyaretçilerle paylaşmaktadır.

17 Eylül - 21 Kasım 2010

“İstanbul Yolcu İskeleleri ve Vapurları” Sergisi

Rahmi M. Koç Müzesi Kayıkhane binasındaki "İstanbul İskeleleri" sergisi Tamer Bora'nın İstanbul'un tarihi iskelelerinin Cumhuriyet dönemindeki orjinallerine sadık kalarak hazırladığı 16 iskele ve 8 vapur maketinden oluşuyor. Bora'nın 6 yıllık bir emek sonucu tamamladığı 24 maketlik sergisi Rahmi M. Koç Müzesi'nde gezilmiştir.