17 Aralık 2008 - 15 Mart 2009

“Dolmabahçe'den Anıtkabir'e 1938-1953” Sergisi

Ulu Önder Atatürk'ün 1938'de Dolmabahçe Sarayı'nda ölümünün ardından 1953 yılında Anıtkabir'de ebedi yolculuğuna uğurlanmasına kadar geçen zamana tanıklık eden fotoğrafların kronolojik olarak yer aldığı sergide dönem gazeteleri, haber bültenleri, anma törenlerine ait davetiyeler, hatıra pulları ve kitaplar gibi pek çok doküman da sergilenmiştir. Fotoğraflar ve tüm dokümanlar Sayın Necmettin Özçelik'e aittir.

17 Aralık 2008 - Eylül 2009

“Henry Kupjack Minyatür Odalar” Sergisi

Amerikalı Sanatçı Henry Kupjack ve babası merhum Eugune Kupjack tarafından her detayı kusursuzca düşünülürek üretilen, dünya tarihinde iz bırakmış dönemlerin yaşam tarzını, mimari özelliklerini ve en önemlisi ruhunu yansıtan 21 adet 'Minyatür Oda' Rahmi M. Koç Müzesi'nde sergilenmiştir.

 

"Minyatür Odalar" her yaştan insanı farklı sebeplerle derinden etkiliyor. Bu odalarda her kişinin yaşamından, tecrübelerinden, tarihinden, kültüründen izler bulması mümkün. Her bir oda, bir televizyon ekranından içeri bakıyormuş hissi uyandırıyor insanlar üzerinde. Kupjack'in odaları öylesine gerçek ki bakıldığında odanın içindeymiş gibi hissediyorsunuz..

16 Nisan - 30 Eylül 2009

“Yalvaç Ural Teneke Oyuncaklar” Sergisi

Çocuk edebiyatının usta kalemi gazeteci Yalvaç Ural'ın, 1910-2008 yılları arasında üretilmiş yerli oyuncaklardan Alman, Çin, Japon, Amerikan oyuncaklarına uzanan koleksiyonu, Rahmi M. Koç Müzesi Fenerbahçe Vapuru'nda sergilenmiştir.

14 Kasım 2009

“Gemi ve Deniz Sevgisi” Sergisi

"Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği'nin Fenerbahçe Vapuru'nda düzenlediği sergide dernek üyelerince yapılan 60 adet özgün gemi modelinin yanı sıra gemi rekonstrüksüyonları, kartpostal koleksiyonu ve Atatürk'ün deniz sevgisi ile ilgili fotoğraflar yer almıştır.