Ana Sınıfı Eğitimi

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde onlardan etkilenerek oluşur. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir.

Müzemiz, bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından itibaren sistemli şekilde Müze Eğitimi Projeleri hazırlayıp uygulamaktadır. 2008 yılında bu projelere FaberCastell'in sponsorluğunda Ana Sınıfı Eğitim Atölyesi de dâhil edildi.

Anasınıfı Eğitim atölyesinde uygulanmak üzere çocuklarımızın hedef ve davranışlarına uygun olarak hazırlanan Ana Sınıfı Eğitim paketimiz 4 bölümden oluşmaktadır:

- Sualtı bölümü

- Saatçi

- Kadıköy-Moda Tramvayı

- Oyuncakçı

Müzede eğitime önem veren siz değerli okullarımız sayesinde bizlerde her geçen gün gelişen, büyüyen koleksiyonumuz ve buna bağlı olarak eğitim çalışmalarımızla daha aydınlık nesiller yaratmanın mücadelesini vermekteyiz.

Bu bölümümüz hakkında detaylı bilgi almak isteyen öğretmenlerimiz; Yeşim Özturan'a yozturan@rmk-museum.org.tr adresinden veya 0 212 369 66 00/01/02 nolu telefondan 133, 120 veya 105'i tuşlayarak ulaşabilirler.

Eğitim Talep Formu