Ana Sayfa Hakkımızda Ziyaret Sergilenenler Şirket Organizasyonları Eğitim İngilizce Linkler
 
 
 
Haberler
Müze için rekor ay!
Müzedeki Yaz Aktiviteleri
Metrocity Klasik Otomobil Show
Kraliyet Ziyareti
Müzebüs Projesi Platin Dergisi Ödülünü Kazandı
Müzebüs Gelişmeleri
Organizasyonlar
Sportworks Dragon Yat Festivali
Nestle Sohbet Günleri
2004 Şirket Organizasyonları Sezonumuz Devam Ediyor
Objeler
1956 Cadillac Coupe de Ville
Volvo 123GT
Çocuk Üçtekerleklisi
 
 
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Müzenin açılış kapanış saatlerini, giriş fiyatlarını öğrenmek veya genel bilgi almak için lütfen tıklayınız...
Müzemizle ilgili bu haberleri faydalı ve eğitici bulduğunuzu umud ederiz. Yorumlarınızı duymaktan mutluluk duyarız.
Yorumlarınız için:
rmkmuseum@koc.com.tr
Rahmi M. Koç Museum Hasköy Cad. No: 27 Hasköy 34445 Istanbul
Tel +90 212 297 6638
Fax +90 212 239 6637
www.rmk-museum.org.tr
 
 
 
 
 
Haberler
 

Müze için rekor ay!

Mayıs ayı her zaman olduğu gibi en kalabalık ayımızdı; ama bu yıl bir önceki rekorumuz olan 39.000’i tam 12.000 ziyaretçi ile geçerek hedefimizi aştık. Ayrıca 12 Mayıs’daki 4.080 ziyaretçimiz ile en kalabalık günümüzü yaşadık. Ziyaretçilerimizin, özellikle çocukların müzemizi ziyaret etmelerinden son derece memnunuz ve kalabalık ve keyifli bir yaz geçirmek için sabırsızlanıyoruz. (lütfen aşağıya bakınız...)

[Sayfa başına dön]

Müzedeki Yaz Aktiviteleri

Haziran ayının ortalarına doğru hem sıcak havalar başlıyor hem de ‘Yaz Aktivite Programı’mız. Bu programın en gözde etkinliğinin 19 Haziran’da başlayacak olan,1936 model buharlı romörkörümüz Liman-2 ile her haftasonu düzenleyeceğimiz ‘Buharlı Turlar’ olacağına inanıyoruz. Ayrıca, 26 ve 27 Haziran tarihlerinde çalışır durumdaki bazı objelerimizi bir araya toplayarak gösteriler yapacağımız ilk ‘Aktif Haftasonu’muzu gerçekleştireceğiz. Antik buhar, diesel ve hava motorlarını çalışır halde görme, 1926 Model Ford TT otobüs ile bir tur atma, modern bir Segway’i deneme veya en ilginç arabalarımızdan bazılarının şaşırtıcı seslerini duyma şansını kaçırmayın.

[Sayfa başına dön]

Metrocity Klasik Otomobil Show

Geçen ay binlerce alışverişsever, İstanbul’un yeni alışveriş merkezi Metrocity’de gerçek bir sürprizle karşılaştı. Müzemizdeki en ilginç ve eşşiz 12 klasik otomobil, tam 10 gün alışveriş merkezinin çeşitli noktalarında sergilendi. MetroCity tasarımcıları tarafından hazırlanan özel setlerde yaratıcı bir şekilde yapılan bu sergileme, hem İstanbul’luların hem de basının hayal gücüne gerçek anlamda hitab etti. Yeni haberler için bizi takip etmenizi ve gelecekteki sergileri kaçırmamanızı tavsiye ederiz!

[Sayfa başına dön]

Kraliyet Ziyareti

Rahmi M. Koç Müzesi olarak Hollanda Veliaht Prens’i Willem-Alexander ve Prenses Maxima’yı ağırlamaktan onur duyduk. Hollanda ve Türk basını için yapılan basın toplantısını Hollanda menşeili objelere özel dikkat gösterdikleri müze turumuz takip etti. Veliaht Prens tecrübeli bir askeri pilot olup, aynı zamanda ticari pilot lisansına da sahip olduğundan; F-104S Starfighter, Pitts Special, NF-5A kokpit ve DC-3 uçaklarımıza özellikle ilgi gösterdi.

[Sayfa başına dön]

Müzebüs Projesi Platin Dergisi Ödülünü Kazandı

Genel Müdürümüz Anthony Phillipson, Grundfos Türkiye Genel Müdürü Sn. Karsten Pillukeit ile birlikte geçen yılın ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projeleri’ ödül törenine davet edildiler. Grundfos sponsorluğunda olan, ayrıca Ford ve Opet Petrol tarafından da desteklenen Müzebüs Projemiz, uzakta ve maddi imkansızlıklar içinde bulunan okullarımızdaki 15000’den fazla çocuğun ziyaret edilmesini sağlamış ve çok büyük başarı elde etmiştir.

[Sayfa başına dön]

Müzebüs Gelişmeleri

Müzebüs’ün ve bir öğretmen, bir şöförden oluşan takımının son ziyaret yerleri Tekirdağ, Edirne, Çanakkale ve Balıkesir’di. Haziran’da ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mersin ve Niğde’yi ziyaret edeceğiz. Müzebüs’ün sizin bölgenize ne zaman geleceğini öğrenmek isterseniz, ya da yaz tatilinden sonra sizi de ziyaret etmemizi isterseniz, rezervasyon için lütfen Sn. Emine Bayam ile irtibata geçiniz.

[Sayfa başına dön]
 
Organizasyonlar
 

Sportworks Dragon Yat Festivali

Sportworks Şirket oyunları oldukça rüzgarlı ve bulutlu bir haftasonunda Müzemizde başladı. Türkiyenin önde gelen 12 şirketi modern Dragon Yatları ile müzenin önünden başlayarak Haliç’te şanslarını denediler.

[Sayfa başına dön]

Nestlé Sohbet Günleri

Nestle Sohbet akşamları 2004 serisinin üçüncüsü Müzemizin Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Davetlilerimiz, uzun yaşam konusunda uzman Sn. Prof. Dr. Hasan İnsel’in yönetimindeki sohbette ünlü konuklarımız Dr. Pınar Akan ve Sn. Nevra Serezli ile İyi Yaşamanın Tadı hakkında keyifli ve eğitici bir gece geçirdiler. Sohbetlerimiz 2004 yılı boyunca sağlıklı yaşam alanında farklı konular ve ünlü konuklarla devam edecektir.

[Sayfa başına dön]

2004 Şirket Organizasyonları Sezonumuz Devam Ediyor

Sıcak bahar havası her zaman en yoğun dönemimizin başladığına işaret eder. Biz de Mayıs ayında Petrol Ofisi, Citibank, Statoil, Novartis, Mercedes-Benz, Migros, Türk Traktör ve Wyeth gibi pek çok üst düzey organizasyona ev sahipliği yaptık. Özel ve kurumsal davetler için tercih edilen mekanlarımız ile lgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız organizasyonlar sayfamıza bakabilir veya Selen İşyar ile görüşebilirsiniz...

[Sayfa başına dön]
 
Objeler
 

1956 Cadillac Coupe de Ville

Cadillac, 1909'da General Motors'un bünyesine girmiştir. Kısa sürede GM'nin en prestijli markası haline gelerek Ford'un Lincoln ve Chyrsler'in Imperial modellerine rakip olmuştur. 1956'da üretilen bir milyonuncu Cadillac, 1955'te üretilen modellere kıyasla motor ve vites kutusunda önemli değişikliklere ve güncel bir tasarıma sahiptir. 1956 senesinin en gözde otomobilleri arasında olan Coupe de Ville 62 Serisi'nden 25.000 adetin üzerinde satılmıştır.

[Sayfa başına dön]

Volvo 123GT

Volvo, ilk otomobillerini Amerikan standartlarına göre tasarlamıştır. 1957'de çekici ve modern 'Amazon' modelini piyasaya sürülmüştür. Bunu takip eden 10 sene içinde motor gücü arttırılmış ve frenler yenilenmiştir. Ancak, Volvo yönetimi Amazon'un zamanın gerisinde kaldığına karar vermiş 1967'de onun yerine 140 saloon'u piyasaya çıkarmıştır. Burada sergilenen araç, klasik otomobil rallilerinde sıkça tercih edilen ve 1969 modellerine ait, daha güçlü olan B20B motoruna sahip olan bir 123GT'dir.

[Sayfa başına dön]

Çocuk Üçtekerleklisi

Gerçek boyuttaki arabalarımızdan farklı olarak; neden yeni gelen ender ve çekici 19. yüzyıla ait üçtekerlekli ahşap bisiklet ile çocuklara ait bisikletler ve üç tekerlekli bisikletlerin olduğu dikkat çekici sergimizi ziyaret etmiyorsunuz?

[Sayfa başına dön]
 

 

 
 
Bu Newsletter'ı arkadaşınıza göndermek için, lütfen e-mail adresinizi giriniz:

 

     

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaret | SergilenenlerEğitim | Organizasyonlar | Linkler | İngilizce