Ana Sayfa Hakkımızda Ziyaret Sergilenenler Şirket Organizasyonları Eğitim İngilizce

 

Hoşgeldiniz...


Rahmi M. Koç Müzesi Türkiye'de Ulaşım, Endüstri ve İletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir. Haliç'in kıyısında, endüstriyel arkeolojinin önde gelen örneklerinden olan muhteşem binalar içinde yer alan koleksiyonu gramofon iğnesinden gerçek boyutlarda gemilere ve uçaklara kadar uzanan binlerce objeyi içermektedir.

Müze, konumu, bulunduğu tarihi mekan ve İstanbul'un her iki yakasına da yakın oluşuyla oldukça iddialıdır. Müzenin dünya çapındaki beğenisi, bünyesindeki yetenekli mühendisler ve zanaatkarlar tarafından yaratılmış, insanoğlunun dehasını ve çalışkanlığını yansıtan objelerden kaynaklanmaktadır.

Müzemiz her yıl onlarca, binlerce yetişkin ve öğrenciyi eğiterek, bilgi vererek eğlendirmiştir. Lütfen Web sitemizi keşfe çıkarak sergilenen objelerin tadına varın… ama en iyisi siz bizi en yakın zamanda ziyarete gelin!

Eğer müzeyi ziyaret etmek için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız Ziyaret sayfasını, eğer müzede sergilenen önemli objeleri görmek isterseniz Sergilenenler bölümünü ziyaret ediniz. Buraya tıklayarak alışveriş, yiyecek içecek seçeneklerinizi görebilir veya Şirket Organizasyonları sayfasını ziyaret ederek, müze içerisinde; seminer, konferans, ürün tanıtımlarınızı yapabilecek mekanlar için bilgi alabilirsiniz.

Çocuklar ne nasıl çalışır bölümümüze bayılıyor. Başka nerede antika bir otomobile binebilir, gerçek bir uçağın kokpitinde oturarak kontrol panelini deneyebilir, veya bilimsel deneyler yapabilirsiniz? Eğer bunlar da yetmezse haftasonu gelerek özel aktivitelerimize (örneğin Haliç kıyısında ücretsiz bir tren yolculuğu) katılabilir, veya fen öğretmenimizin kurallarını anlattığı deneyleri gözlemleyebilirsiniz…

Ziyaret sırasında Tearoom'da, Müze mağazamızda, Barbarossa Pub, Halat Restaurant ve Café Du Levant'ta mola vermeyi unutmayın. Müze stilinde dekore edilmiş ve koleksiyonumuzdan parçaların sergilendiği, Halat Restaurant, Café Du Levant ve Barbarossa Pub pazartesi hariç hergün geç saatlere kadar açıktır.

Önerimiz: Cumartesi veya Pazar günleri müzemiz 7'ye kadar açıkken gelip, ziyaretten sonra Barbarossa Pub'ta birşeyler içip, Haliç sahilinde yer alan Halat Restaurant'ta yemek yiyebilirsiniz…. Mükemmel!

 

 


Duvar Kağıtlarımızı Deneyin!
19. yy.da
Müze Binaları
Yazın Haliç
Kışın Haliç

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaret | SergilenenlerEğitim | Organizasyonlar | İngilizce