Ana Sayfa Hakkımızda Ziyaret Sergilenenler Şirket Organizasyonları Eğitim İngilizce

 

Dene-Öğren
Eğitim, sorumluluğunu bilen bir müzenin en önemli görevlerinden biridir ve gururla söyleyebiliriz ki ziyaretçilerimizin %60'ı öğrencidir. Aslında koleksiyonumuzun tümü eğiticidir ancak bazı sergi ve etkinlikler çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlamak üzere tasarlanmışlardır. Müzede gerçekleştirilen eğitim aktiviteleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayınız..
 

Otomobil Kesiti


Türkiye'deki Koç FIAT ortaklığı olan TOFAŞ tarafından hazırlanan ve bağışlanan FIAT Palio'ya ait tüm detayları üzerinde olan ve çalışan bir kesit model. Sadece kasanın ayrıntılarını görmekle kalmayıp motorun ve şanzımanın çalışmasını da görebileceksiniz..

 

Bellanca Uçağı

Bu "gerçek" uçağı bu galeride sergileyebildiğimiz için son derece şanslıyız. Haftasonları bir uzman ziyaretçilere uçağı tanıtıyor ve kokpite oturup uçağın kumandalarını kullanmalarını mümkün kılıyor.

 

 

Bilimsel Deneyler

Dene-Öğren galerisinde bazı mekanik ve fiziksel prensipleri göstermek üzere özel olarak tasarlanan bir grup deney yer almaktadır. Haftasonları öğretmenimiz arzu edenlere her deneyin amacını ve etkisini anlatmaktadır.

 

Ev Aletleri Kesitleri

Ne Nasıl Çalışır bölümünde otomobil ve kamyon kesitlerinin yanı sıra, her biri çalışan mekanizmalar ve koordineli olarak çalışan lambalarla saydam hale getirilmiş veya kesiti alınmış ev aletleri vardır. Bir teyp veya CD çalar dinleyin veya bulaşık makinası veya süpürgenin gizemini çözün!

 

Karayolu Ulaşımı
Demiryolu Ulaşımı
Denizcilik
Havacılık
Mühendislik
İletişim
Bilimsel Aletler
Modeller & Oyuncaklar

 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaret | SergilenenlerEğitim | Organizasyonlar | Atölye | İngilizce