Ana Sayfa Hakkımızda Ziyaret Sergilenenler Şirket Organizasyonları Eğitim İngilizce
Ana Sayfa Hakkımızda Ziyaret Sergilenenler Şirket Organizasyonları Eğitim İngilizce Atölye

 

Eğitim


İlköğretim Okulları Eğitim Paketimiz; Aralık 2002'de, İstanbul Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmış ve ilgili okulların kullanımına sunulmuştur.

Bu paket sayesinde öğretmenler ve öğrenciler seçilmiş olan eserler konusunda daha detaylı bilgi edinmekle kalmayıp onların Fen Bilgisi,  Sosyal Bilgiler, Türkçe, Matematik  dersleriyle bağlantılarını kurarak daha geniş kapsamlı inceleme şansını yakalıyorlar.

80'in üzerinde sayfadan meydana gelen paket üç bölümden oluşmaktadır:

Giriş: Müze ziyareti hakkında genel bilgi verir, müzelerin önemini anlatır, ziyaret öncesi ve sonrasında sınıfta yapılabilecek çalışmalarla ilgili öneriler sunar ve pakette incelenen objelerle müfredat arasındaki bağlantıları belirtir.

Öğretmen Sayfaları: Paketin ana kısmıdır ve belirli objeler üzerinde yoğunlaşarak her biri ile ilgili olarak genel bilgi, çizim veya fotoğraf, sorular ve cevapları, tartışma konuları ile müzede ve sınıfta yapılabilecek etkinlikleri içerir.

Öğrenci Sayfaları
:  Pakette ayrıca fotokopiyle çoğaltılarak her öğrenciye verilebilecek ve içinde öğretmen sayfalarında yer alan objelerle ilgili müzede-sınıfta-evde yapılabilecek etkinlikler bulunduran bir kitapçık da yer almaktadır.

Anasınıfı Eğitim Paketimiz
de aynı şekilde hazırlanmış olup  2005 yılından beri uygulanmaktadır.

Paketlerimizi  Nasıl Alabilirsiniz

Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Paketleri’ni elde etmenin üç yolu vardır:

  • Müze'ye gelerek Danışma'dan satın alabilirsiniz (sadece baskı masraflarını karşılamak için alınan ücret 15 TL'dir).
  • Paketin kurye ile size gönderilmesini isteyebilirsiniz ve ödemeyi müzeye geldiğinizde yapabilirsiniz (kurye, paketi teslim ettiğinde kurye ücretini sizin ödemeniz gerekmektedir).
  • Paketi internetten Adobe Acrobat .PDF dosyası olarak yandaki ikonlara tıklayarak, tek bir dosya halinde veya ayrı ayrı dosyalar halinde ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz

Eğer sorularınız olursa
Eğitim Danışmanımız Emine Bayam'a (0212) 369 66 00 - 01-02 no'lu telefonlardan veya ebayam@rmk-museum.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Emine Bayam paketi kullanmak isteyen öğretmenlere yardımcı olmaktadır.

Sayın Veliler                                                                                                      
Emsalsiz eğitim paketimizi Cumartesi günleri kullanmak için Eğitim Danışmanımız Sn. Emine Bayam'dan özel randevu alabilirsiniz. Neden arkadaş gruplarınızla geldiğinizde en fazla 15 kişilik gruplar yaratarak çocuklarınızın ders programına uygun objelerden bazılarını daha yakından tanımalarını sağlamıyorsunuz. (Turlar 3.sınıf ve üzerindeki çocuklar için uygun olup iki saatlik tur ücreti 80 TL'dir). Lütfen rezervasyon ve detaylı bilgi için Sn Emine Bayam ile bağlantı kurunuz…

http://www.rmk-museum.org.tr/turkce/img/koc_okul.gifEğitim Paketlerinin hazırlanmasında gösterdikleri cömert ve profesyonel destek için Vehbi Koç Vakfı’na, Sn. John Chandler’a, Sn. Jale Onur’a ve VKV Koç Özel İlköğretim Okulu’nun tüm çalışanları ve öğrencilerine teşekkür ederiz.
Ayrıca Apple Bilkom'a paketi hazırlamada kullandığımız Apple Macintosh bilgisayarı bize ödünç verdikleri için teşekkür ediyoruz.


http://www.rmk-museum.org.tr/turkce/img/muzebus.gif
Yeni Müzebüs Projemizle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

 

 

.PDF dosyası yüklemeleri

(Adobe Acrobat Reader'a
ihtiyaç vardır)

Acrobat Reader'ı yüklemek için buraya tıklayınız

 
1. Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Paketi - İlköğretim Okulları İçin

- Tüm paketi yükle
 
- Genel Bilgi sayfalarını yükle
 
- Öğretmen sayfalarını yükle
 
- Öğrenci sayfalarını yükle
 
2. Rahmi M. Koç Müzesi Anasınıfı Eğitim Paketi

- Tüm paketi yükle
 
- Genel Bilgi sayfalarını yükle
 
- Öğretmen sayfalarını yükle
 
- Öğrenci sayfalarını yükle
 
3. Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi - ANKARA Eğitim Paketi (İlköğretim Okulları İçin)

- Tüm paketi yükle
 
- Genel Bilgi sayfalarını yükle
 
- Öğretmen sayfalarını yükle
 
- Öğrenci sayfalarını yükle
 
- Etkinlik Planlarınıı yükle
 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaret | Sergilenenler | Eğitim | Organizasyonlar | İngilizce