Ana Sayfa Hakkımızda Ziyaret Sergilenenler Şirket Organizasyonları Eğitim İngilizce İngilizce Linkler
Ana Sayfa Hakkımızda Ziyaret Sergilenenler Şirket Organizasyonları Eğitim İngilizce İngilizce Linkler

 

Yeni Gelenler...
 

 
1939 Model Cadillac

Bu araç, 1937 ve 1938'de sıkıntılı dönemler geçiren Amerikan ekonomisinin toparlanmaya başladığı 1938 ve 1939 yıllarında üretilen 5513 adet 60 serisi Special Sedan'dan biridir.

1939 model Cadillac'ların hepsinde sivri bir burun ve yeni tasarlanan ön göğüs kullanılmıştır. Ancak bunların dışında, bir 'şampiyon'u değiştirmeye gerek duyulmadığı için Special 60 Serisi fazla bir değişikliğe uğramamıştır. Bu yaklaşım sayesinde de büyük bir başarı elde edilmiş ve bu model Cadillac'ın en çok satan serisi haline gelmiştir.

 
Kuş Tüyünden Yapılmış Uçak

20. yüzyılın ilk yıllarında İngiltere'de yapılan ve uçabilen bir model olan bu enteresan oyuncağın kanatları, yatay stabilize ve dikey stabilizesi kuş tüyünden yapılmıştır. Lastik bir bant sayesinde çalışan uçak, kapalı ortamlarda veya rüzgar olmadığı günlerde açık havada uçurulabilir.
 


Jost Sıcak Hava Vantilatörü

Bir sıcak hava vantilatörü alt kısmında yer alan parafin veya kerosin ocağından aldığı ısı enerjisi ile çalışan Stirling-düzeneği sayesinde çalışır. Günümüzde ana elektrik kaynağı bulunmayan Hindistan gibi ülkelerde hala kullanılmaktadırlar. Bu örnek Alman Jost firması tarafından 1910 senesi civarında üretilmiştir ve çalışır durumdadır.
 

 

Haberler
Nestlé Sohbet Günleri
McDonald's Çocuklarının ziyareti
Yayın Haberleri
Müzebüs'te gelişmeler
 
Etkinlikler
Klasik Otomobil Haftası
Organizasyonlardaki gelişmeler
 
Yeni Gelenler
1939 Model Cadillac
Kuş Tüyünden Yapılmış Uçak
Sıcak Hava Vantilatörü

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaret | SergilenenlerEğitim | Organizasyonlar | Linkler | İngilizce