Ana Sayfa Hakkımızda Ziyaret Sergilenenler Şirket Organizasyonları Eğitim İngilizce

 

Hakkımızda...
 

Biz sıradan bir müze değiliz, amacımız ziyaretinizi aktif, katılımcı ve mümkün olduğunca eğlenceli hale getirebilmek. Sergilediğimiz muhteşem objelerin yanısıra gençlerin, yaşlıların ilgisini çekeceğine inandığımız haftasonu aktivitelerine (yan tarafa bakınız) katılabilir, nefes almaya ihtiyaç duyduğunuzda farklı eğlenceler bulabilirsiniz. Mesela…

Müze Mağazası


Müze ve çevresi ile ilgili birçok hediyelik eşya satışa sunulmuştur. Kalemler, kartpostallar, anahtarlıklar gibi cep harçlığı ile alınabilecek ürünlerin yanısıra, deri cüzdanlar, İznik Çinisi tabaklar, değişik konulu kitaplar ve müzemizdeki objeleri andıran modelleri de satın almanız mümkündür. Logomuz olan bisikletten, bizim tarafımızdan hazırlatılmış sanat eserlerine kadar bir çoğu Rahmi M. Koç Müzesine özeldir.
Demlik Kafe


Ziyaretinizin arasında hafif birşeyler atıştırmak isterseniz Demlik Kafe bunun için ideal bir mekandır. Sandviçler, bisküileri ve farklı çeşitlerdeki kahve, çay seçenekleri ile ve farklı çeşitlerdeki kahve ve çay seçenekleri ile müzenin açık olduğu saatlerde hizmet vermektedir. Otomobil galerisinin içerisinde bulunan Demlik Kafe, antika çaydanlıklar ve porselenlerle dekore edilmiştir.
 
Halat Restaurant


Tarihi Haliç kıyısında yer alan dayanılmaz Akdeniz mutfağı ve yerli yabancı şarap seçeneklerini misafirlerinin beğenisine sunmaktadır. Büyülü bir deneyim için bir yaz akşamı gelip deniz kenarındaki terasta Haliç'i seyrederek yemek yiyebilirsiniz.
Barbarossa Pub


İngiliz Pubları konusunda deneyimli kişiler tarafından dizayn edilmiş, Sayın Rahmi M. Koç'un kişisel koleksiyonunda bulunan antikalarla dekore edilmiş Barbarossa Pub, özel bir mekandır. Her türlü içkinin sunulduğu ve Halat Restaurant'ta hazırlanan bar mönüsüne sahip bu mekan, ziyaretlerinize tat katar. Arkadaşlarınızla geleceğiniz bu mekanda gecenin tadını çıkarabilirsiniz.
 
Café du Levant


Paris Brasserie'si tarzında döşenmiş ve Fransız mutfağının sunulduğu Café du Levant, Lengerhane binasının hemen yanında bulunmaktadır. Bu restaurant cazip dekorasyonu ile özel günler için oldukça ideal bir mekandır.

Misyonumuz
Kurucumuz Sayın Rahmi M. Koç'un Mesajı
Müzenin ve binalarının Tarihi
Yönetim Kurulu Üyeleri
Basın ne diyor
İletişim

 

Haftasonu Aktiviteleri
Çocuklar için muhteşem! Uzmanlarımızla konuşun, ellerinizi çalıştırın.

Bütün haftasonu
İstanbul’da çalışır durumda bulunan son 2 buharlı gemiden birisi olan, 1936 Hollanda yapımı tarihi buharlı römorkör “Liman 2” ile haftasonları 13:00, 14:30, 16:00 ve 17:30 saatlerinde müzenin rıhtımından başlayan 40 dakikalık Haliç Turlarına katılabilir ve tarihi Altın Boynuz kıyılarını farklı bir gözle keşfetme tecrübesini yaşayabilirsiniz.

•Haliç kıyısına döşediğimiz dar hat demiryolumuzda nostaljik bir tren bir yolculuk yapabilirsiniz. (dış alan sergileme bölümümüz ile deniz kıyısı arasında kalan istasyondan hareket ediyor) Trenler her saat başı kalkıyor ve ücretsiz olarak yararlanılabiliyor – ancak öncelikle resepsiyondan yerinizi rezerve etmeniz gerekiyor.
Çocuklarınızı atlıkarıncaya bindirebilir, bu nostaljik oyuncakta günümüz çocuklarının da ne kadar eğlenebildiğini görebilirsiniz.

•Gerçek bir klasik otomobilin veya uçağın içerisine oturup, kontrol panelleriyle oynayabilirsiniz. (Tersane-Dene-Öğren)

•Özel fen öğretmenimizle tanışıp bir çok deney hakkında bilgi alabilir ve kendiniz deneyebilirsiniz! (Tersane-Dene-Öğren)

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaret | SergilenenlerEğitim | Organizasyonlarİngilizce