Yeme İçme

Demlik Kafe

Klasik otomobillerin sergilendiği galeri içinde yer alan “Demlik Kafe” Müze ziyareti sırasında mola vermek isteyenler için oldukça keyifli bir seçim. Demlik kafe adını iç dekorasyonunda kullanılan farklı ülke ve dönemlerin birbirinden orjinal çaydanlık ve demliklerinden alıyor.

Kurupastalar, sandviçler, kahve çeşitleri, bisküviler ve elbette sımsıcak demleme çay müzede geçirdiğiniz gününüze keyif katacak.

Fenerbahçe Büfe

İstanbul’a uzun yıllar hizmet ettikten sonra emekliliğinde Haliç’in sularında demir atmış Fenerbahçe Vapuru’nda bir mola  vermeye ne dersiniz?

1952 yapımı Fenerbahçe Vapuru’nun orjinaline uygun olarak yenilenmiş nostaljik kafesinde çeşitli içecekler ve atıştırmalık alternatifler bulabilirsiniz.

Bu mekanda unutulmaz doğumgünlerine evsahipliği yapılabilmekte, bilgi almak için bilet gişesi ile görüşebilirsiniz.

Nostaljik Coca-Cola Kamyonu (Büfe)

1934 model Dodge kamyonun dönemin Coca-Cola büfesi haline getirilmesi ile hayat bulan nostaljik bir sunuş!

Açık havanın tadını çıkararak dinlenirken tadabileceğiniz yiyeceklerden bazıları; sandviç, tost, patlamış mısır, dondurma, çay, kahve, soğuk içecekler ve pek çok küçük lezzetler

Paris Brasserie'si tarzında döşenmiş ve Fransız mutfağınından seçme lezzetlerin sunulduğu Café du Levant, Müze içinde Lengerhane binasının hemen yanında yer almaktadır.

Tel                                                       : 0212- 369 66 16

Tarihi Haliç kıyısında yer alan Halat Restaurantta büyülü bir deneyim için bir yaz akşamı gelip deniz kenarındaki terasta Haliç'i seyrederek yemek yiyebilirsiniz.

Tel                                                        : 0212- 369 66 16

 

İstanbul’da eşi benzeri olmayan bu pub İngiliz Pubları konusunda deneyimli kişiler tarafından dizayn edilmiş ve antikalarla dekore edilmiştir.
 

Tel                                                        : 0212- 369 66 16

 

Adres: Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445 - İstanbul
Tel: (0)212 369 66 00 pbx    Faks: (0)212 369 66 06
Copyright © 2012 Rahmi M. Koç Müzesi Gizlilik İlkeleri İletişim Site Haritası English