Gezici Müze-Müzebüs

Yılda 100.000 çocuk müzemizi geziyor ve müzemizden hem bilgi hem de ilham alıyorlar. Şu an yürüttüğümüz eğitim etkinliklerimiz oldukça başarılı olarak devam ediyor, ancak yine de her zaman için maddi veya coğrafi veya her iki sebepten dolayı müzemize gelemeyen okullar olacağının farkındayız.

'Müzebüs' adını verdiğimiz “Gezici Müze Projemizin” önemli amacı kısıtlı imkanları olan çocuklara müzenin sunduğu imkanları tattırmak, farklı ve yaratıcı araç ve yöntemlerle eğitim alma şansını vermek. Eğer öğrenciler müzeye gelemeyeceklerse, biz de müzeyi onlara götürürüz!

Bu amacı gerçekleştirmek üzere Müzemiz  projenin işletme masraflarının sponsoru olması konusunda Ford Otosan, Opet ve Arçelik A.Ş. ile anlaşma yaptı.

Bu girişim sayesinde ülkemizin dört bir yanındaki binlerce çocuk iki özel şansı yakalayacaklar: Birincisi müzeciliği ve müzelerin koleksiyonlarının çapını ve kalitesini tanıyacaklar, ikinci olarak da daha önce hiç görmedikleri objeler ve etkinlikler sayesinde unutamayacakları bir derse katılacaklar.

Çocuklarımıza başka bir dünyanın kapılarını açarak eğitim hayatları sırasında, ufuklarının genişlemesine ve potansiyellerinin ortaya çıkmasına yardımcı olabilmeyi içten diliyoruz.

Ayrıca ileride bizim müzemiz ve diğer müzeleri ziyaret etme alışkanlığı edinmelerini, aile ve dostlarına da bu alışkanlığı aşılamalarını ümit ediyoruz.

Müzebüs’ün seyahat programı Müzemiz tarafından hazırlanmaktadır. Müzebüs’ün ziyaret etmesini istediğiniz okullar için Eğitim Danışmanımız Emine Bayam'a ebayam@rmk-museum.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Adres: Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445 - İstanbul
Tel: (0)212 369 66 00 pbx    Faks: (0)212 369 66 06
Copyright © 2012 Rahmi M. Koç Müzesi Gizlilik İlkeleri İletişim Site Haritası English