Çocuklara Özel

Doğumgünü Kutlamaları

Eğlenceli ve eğitici aktiviteleriyle çocukların gönlünde taht kuran Rahmi M. Koç Müzesi’nin kendine özgü atmosferinde yaşamaya devam eden eşsiz Fenerbahçe Vapuru’nda çocuklar için düzenlenen özel doğum günü kutlamalarıyla çocuklar unutulmaz bir gün geçiriyor. Doğum günü çocukları hiç unutamayacakları bu özel günde rehber eşliğinde müze turu, farklı yaş gruplarına yönelik etkinlikler ve özgün atölye çalışmaları da yapabiliyorlar.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için 0212 369 66 00, dahili 102.

Atlıkarınca ve Oyun Alanı

Haftasonu Eğitim Atölyeleri

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşur. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir.

Müzemiz bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından itibaren sistemli bir şekilde Müze Eğitimi Projeleri hazırlayıp uygulamaktadır. 2009 yılında bu projelere Faber Castellin destekleriyle “Hafta Sonu Eğitim Atölyesi Projesi” dâhil edildi.

Etkinlikler Fenerbahçe Vapuru’ndaki Eğitim Atölyesinde yapılmaktadır. 3-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması gerçekleşmektedir. Bu atölyeler boyama, enerji, astronomi, heykel, kukla, film, denizcilik, dans ve dramadır. Belirli haftalarda, konusunda uzman sanatçılar, bu atölyelere misafir olmaktadır.

Detaylı bilgi almak için eğitim bölümümüze başvurabilirsiniz.

Atölye çalışmalarının biletlerini Biletix’ten alabilirsiniz.

 

 

Adres: Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445 - İstanbul
Tel: (0)212 369 66 00 pbx    Faks: (0)212 369 66 06
Copyright © 2012 Rahmi M. Koç Müzesi Gizlilik İlkeleri İletişim Site Haritası English