Bireysel Çocuk Atölyeleri

Hafta Sonu Çocuk Atölyeleri

Hafta sonu ve hafta içi eğitim atölyelerindeki çalışmalarımız, 4- 14 yaş aralığındaki çocuklarımıza hitap ediyor. 4 yaş itibariyle tüm çocuklarımızı aramızda görmek isteriz.

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşmaktadır. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Müzemiz, bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından bu yana sistemli şekilde hazırlayıp uyguladığı Müze Eğitimi Projeleri'ne 2009 yılında FaberCastell'in sponsorluğunda gerçekleşen Hafta Sonu Eğitim Atölyesini de dâhil etmiştir.


Müzemizde sergilenen Fenerbahçe Vapuru'nun 2. Mevki Salonu'nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi'nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılmaktadır. Bu atölyeler tasarım, mutfak, boyama, bitki, ahşap, sinema, matematik, enerji, denizcilik, biyoloji, astronomi, heykel, kukla, drama vb. Atölyelere katılan çocuklarımıza yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme imkânı sunmaktayız. Çocuklarımız, atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönmekten çok büyük mutluluk duymaktadırlar.

Müzemizin renkli atmosferinde, keyifli vakit geçireceğimiz Hafta Sonu Eğitim Atölyelerimize sizleri de çocuklarınızla birlikte davet ediyoruz.

Hafta Sonu Eğitim Atölyesi

Nisan Programı İndir

Program Tarih Saat Atölye Yaş Katılım Sayısı Ücret
KUKLA ATÖLYESİ: KUKLAM SAHNEDE 27 NisanCumartesi 13:00-14:30 Fenerbahçe Vapuru 5-7 Yaş Arası 12 kişiliktir. 50 TL
TASARIM ATÖLYESİ: YARATICI TABLOLAR 20 NisanCumartesi 13:00-15:00 Fenerbahçe Vapuru 8-11 Yaş Arası 12 kişiliktir. 50 TL
TASARIM ATÖLYESİ: KUŞEVİ 6 NisanCumartesi 13:00-15:00 Fenerbahçe Vapuru 7-10 Yaş Arası 12 kişiliktir. 50 TL

Yaz Tatili Çocuk Atölyeleri

Atölye programları ve bilet satışları biletix üzerinden gerçekleşmektedir. Katılım sınırlı sayıdadır. Yaş aralıklarına dikkat ederek katılım sağlayabilirsiniz.

(http://www.biletix.com/etkinlik-grup/31352510/TURKIYE/tr#)

 

Hafta İçi Eğitim Atölyesi

·        Sömestr / Yaz Tatili Eğitim Atölyesi

Atölye Programları müze web sitesinde yer almaktadır. Bilet satışları müze içerisinde bilet satış alanında gerçekleşmektedir. Katılım için Eğitim Bölümünü arayarak rezervasyon yaptırınız. Katılım sınırlı sayıdadır. Yaş aralıklarına dikkat ederek katılım sağlayabilirsiniz.

Atölyelerimiz hakkında detaylı bilgi almak isteyen velilerimiz; Yeşim Özturan'a yozturan@rmk-museum.org.tr veya Zeliha Büyükkurt’a 

zelihab@rmk-museum.org.tr adreslerinden ulaşabilirler.

Bilgi almak için 0 212 369 66 00/01/02nolu telefondan 133, 120 veya 105'i arayabilirsiniz.