Sömestir Atölyeleri

MÜZEDE SÖMESTİR ETKİNLİKLERİ

 

Dünya Bebekleri Sergisi Eğitim Etkinlikleri


Müzede süreli olarak sergilenen Dünya Bebekleri Sergisini birlikte keşfedelim mi?


Sergide oyuncak sanayisinin en önemli kilometre taşı olan bebeklerin Antik Çağ’dan günümüze uzanan yolculuğuna ışık tutuluyor. 18’inci yüzyılın ahşap bebeklerinden Anadolu’nun bez bebeklerine, Asya ve Afrika inanç bebeklerinden moda bebeklerine, hatta Uzakdoğu’nun ipek elbiseli festival bebeklerine kadar çok özel örnekler var. Bebek kavramının tarih öncesinden bu yana kullanım amaçlarını anlatan, yüzyıllar içinde bebek sanayisinin geçirdiği büyük dönüşümü gözler önüne seren sergide etkinlik yapmaya hazır mısın?


Etkinlik Saat & Günleri:


11.00 - 12.00 / 5 - 8 yaş


13.00 - 14.00 / 9 - 14 yaş


Pazar ve Pazartesi günleri hariç


Mustafa V. Koç Binası, Sergi Salonu


Katılım ücretlidir.


Anamorfoz Atatürk Eseri Eğitim Etkinlikleri


Çekyalı Heykeltraş Patrik Prosko imzalı 'Anamorfoz Atatürk Projesi'nin' yapımı yaklaşık 3 ay sürmüş, 93 farklı temadan toplam 539 parçanın bir araya getirilmesiyle meydana gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını ve değerlerini simgeleyen bu eseri yakından incelemek ve kullanılan teknikleri etkinliklerle öğrenmek ister misin? Parçadan bütüne giden bu sanat anlayışının sırrını birlikte keşfedelim…


Etkinlik Saat & Günleri:


11.00 - 12.00 / 5 - 8 yaş


13.00 - 14.00 / 9 - 14 yaş


Pazar ve Pazartesi günleri hariç


Tersane Binası, Giriş Bölümü


Katılım ücretlidir.


Renkli Matematik Dünyası Eğitim Etkinlikleri


Eğlen + Öğren bölümü; 46 adet deney seti ve öğretmen anlatımlarıyla çocuklara, matematik ve fen bilimlerini “anlaşılmaz, erişilmez” olmaktan çıkarıp “dokunulabilir, sevilebilir ve anlaşılabilir” kılmayı hedefliyor. Örüntüyü ve geometrik cisimleri anlatan yap-bozlar ile göz yanılsamasının, notaların oluşumunun, olasılık hesaplarının, düz-ters ve sonsuz görüntünün, harçsız-çivisiz köprü yapımının, koni, elips, parabol vb şekillerin, Plateau kanunlarının, Pisagor Teoreminin, yol - hız ve hareket problemlerinin incelendiği deneyler ve zeka, mantık, dikkat ve hafıza gibi zihinsel yetenekleri kullanarak çözülen oyunlar; eğlenceyle öğrenmeyi bir arada sunarak çocukların “Matematiksel Düşünme”yi öğrenmelerine, dolayısıyla da matematiği sevmelerine yardımcı oluyor. Sömestir Dönemine özel Renkli Matematik Dünyası anlatım ve etkinliğine katılmak ister misin?


Etkinlik Saat & Günleri:


11.00 - 12.00 / 5 - 8 yaş


13.00 - 14.00 / 9 - 14 yaş


Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç


Tersane Binası, Renkli Matematik Dünyası


Katılım ücretlidir.


Bilgi ve kayıt için Eğitim Bölümüne ulaşınız;

0212 369 66 00 / 133-120

muzeegitimi@rmk-museum.org.tr