Mart Atölyeleri

“Rahmi M. Koç Müzesi Çocuk Eğitim Atölyeleri’’

 

Kitli olan ve müze eğitmenlerinin anlatımıyla gerçekleştirilen sanat- bilim atölyelerimiz devam ediyor. Mart ayında sizleri, çocuklarımız için hazırladığımız “RMKM Çocuk Eğitim Atölyeleri”ne bekliyoruz.

 

Mart Ayı Hafta Sonu Atölye Programı

 

4 Mart Cumartesi / Saat 14.00

 

Elektrik Atölyesi- Kâğıttan Devreler- 6 - 8 yaş

 

İster kendine ister sevdiklerine basit elektrik sistemleriyle hazırladığın sürpriz kart tasarımlarını birlikte ışıklandırıyoruz. Basıp dokunmak serbest!

 

11 Mart Cumartesi / Saat 14.00

 

Astronomi Atölyesi – Güneş Sistemi’ne Yolculuk 7-10 Yaş

 

Üzerinde yaşadığımız gezegenimizi ve Güneş Sistemi’ndeki farklı özelliklere sahip diğer gezegenlerin özelliklerini bilmek istemez misiniz? Başka gezegenlerde de yaşam olabilir mi diye hiç düşündünüz mü? Bütün bu soruların cevabını almak için miniklerimizi eğlenceli “Güneş Sistemi’ne Yolculuk” atölyemize bekliyoruz.


18 Mart Cumartesi / Saat 14.00

 

Matematik Atölyesi – Leonardo Da Vinci Köprüsü 8 – 11 yaş

 

Bu atölyede katılımcılar, Renkli Matematik Dünyası’nda yer alan birbirinden farklı bir çok deneyi deneyimleyerek matematiği “yaparak – yaşayarak” öğrenme şansı yakalıyor. Leonardo Da Vinci’nin Haliç için tasarladığı köprünün modelini denerken tasarımın sınırının olmadığını kendi deneyimleriyle keşfedecekler.

 

25 Mart Cumartesi / Saat 14.00

 

Biyoloji Atölyesi – Peki Sen Ne Şekerisin? 9 - 12 yaş

 

Deneylerle yediğimiz-içtiğimiz besinlerde farklı şeker türlerinin yer aldığını öğrenelim. Vücudumuz için hangisinin yararlı, hangisinin zararlı olduğuna sen karar ver! Atölye sonunda en sağlıklısını birlikte içelim…


“RMKM Çocuk Eğitim Atölyeleri’’ Katılım Koşulları

 

Veliler atölye süresince etkinliğe alınmamaktadır.

Belirtilen yaş gruplarının dışındaki katılımcılar etkinliğe kabul edilmemektedir. Kayıt esnasında çocuğunuzun belirtilen yaş aralığında olduğuna lütfen dikkat ediniz.

Bilet değişikliği veya iadesi yapılmamaktadır.

Katılımcı öğrencilerimizin müze giriş bileti eğitim katılım ücretine dahil olup, velilerin ise müzeyi ziyaret etmeleri için müze giriş bileti almaları gerekmektedir.

Kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır.

Etkinliğe katılım ücreti 225 TL’dir

KoçAilem üyeliğiniz var ise lütfen rezervasyon esnasında belirtiniz.


Eğitim Atölyesi Akış Planı


Tanışma

Müze hakkında bilgi

Atölye hakkında bilgi

Malzeme kontrolü

Atölyeyi eş zamanlı olarak Müze Eğitimcisi ile birlikte gerçekleştirme

60 dakika sonunda atölye bitiş