Bireysel Çocuk Atölyeleri

Hafta Sonu Çocuk Atölyeleri

Hafta sonu ve hafta içi eğitim atölyelerindeki çalışmalarımız, 4- 14 yaş aralığındaki çocuklarımıza hitap ediyor. 4 yaş itibariyle tüm çocuklarımızı aramızda görmek isteriz.

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşmaktadır. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Müzemiz, bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından bu yana sistemli şekilde hazırlayıp uyguladığı Müze Eğitimi Projeleri'ne 2009 yılında FaberCastell'in sponsorluğunda gerçekleşen Hafta Sonu Eğitim Atölyesini de dâhil etmiştir.


Müzemizde sergilenen Fenerbahçe Vapuru'nun 2. Mevki Salonu'nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi'nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılmaktadır. Bu atölyeler tasarım, mutfak, boyama, bitki, ahşap, sinema, matematik, enerji, denizcilik, biyoloji, astronomi, heykel, kukla, drama vb. Atölyelere katılan çocuklarımıza yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme imkânı sunmaktayız. Çocuklarımız, atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönmekten çok büyük mutluluk duymaktadırlar.

Müzemizin renkli atmosferinde, keyifli vakit geçireceğimiz Hafta Sonu Eğitim Atölyelerimize sizleri de çocuklarınızla birlikte davet ediyoruz.

Hafta Sonu Eğitim Atölyesi

Aralık Programı İndir

Program Tarih Saat Atölye Yaş Katılım Sayısı Ücret
TASARIM ATÖLYESİ HAYALLERLE DOLU YILBAŞI EVİM 7 ARALIK Cumartesi 13.00 – 15.00 Anasınıfı Eğitim Atölyesi 4-6 Yaş Arası 12 KİŞİ 75 TL
MUM ATÖLYESİ: MUM NASIL YAPILIR? 14 ARALIK Cumartesi 13.00 – 15.00 FENERBAHÇE VAPURU 8-12 YAŞ ARASI 12 KİŞİLİKTİR 75 TL
MUTFAK ATÖLYESİ: SANATIMA LEZZET KATTIM 21 ARALIK Cumartesi 13:00-15:00 FENERBAHÇE VAPURU 5-7 YAŞ ARASI 12 KİŞİLİK 75 TL
DİOROMA ATÖLYESİ: SOKAKLARA YILBAŞI GELDİ 28 ARALIK Cumartesi 13.00 – 15.00 FENERBAHÇE VAPURU 7-10 YAŞ ARASI 12 kişiliktir. 75 TL

Yaz Tatili Çocuk Atölyeleri

Atölye programları ve bilet satışları biletix üzerinden gerçekleşmektedir. Katılım sınırlı sayıdadır. Yaş aralıklarına dikkat ederek katılım sağlayabilirsiniz.

(http://www.biletix.com/etkinlik-grup/31352510/TURKIYE/tr#)

 

Hafta İçi Eğitim Atölyesi

·        Sömestr / Yaz Tatili Eğitim Atölyesi

Atölye Programları müze web sitesinde yer almaktadır. Bilet satışları müze içerisinde bilet satış alanında gerçekleşmektedir. Katılım için Eğitim Bölümünü arayarak rezervasyon yaptırınız. Katılım sınırlı sayıdadır. Yaş aralıklarına dikkat ederek katılım sağlayabilirsiniz.

Atölyelerimiz hakkında detaylı bilgi almak isteyen velilerimiz; Yeşim Özturan'a yozturan@rmk-museum.org.tr veya Zeliha Büyükkurt’a 

zelihab@rmk-museum.org.tr adreslerinden ulaşabilirler.

Bilgi almak için 0 212 369 66 00/01/02nolu telefondan 133, 120 veya 105'i arayabilirsiniz.

Aralık Programı İndir