Home About Us Visiting Exhibits Corporate Entertainment Education Turkish

 

Anasınıfı Eğitim Atölyesi


Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde onlardan etkilenerek oluşur. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir.

Müzemiz bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından itibaren sistemli şekilde Müze Eğitimi Projeleri hazırlayıp uygulamaktadır. 2008 yılında bu projelere Faber Castell’in sponsorluğunda Anasınıfı Eğitim Atölyesi de dâhil edildi.

Atölyemizden kimler yararlanabiliyor?

  • 2005 yılında anasınıflarının hedef ve davranışlarına uygun olarak Eğitim Danışmanımız Emine Bayam’ın VKV Koç İlköğretim Okulu Anasınıfı idareci ve öğretmenleriyle birlikte hazırladığı “Anasınıfı Eğitim Paketi’mizi kullanan 5-6 yaş grubu anasınıfı öğrencileri öğretmenleriyle randevulu olarak geldiklerinde inceledikleri obje veya bölümün boyama, kesme-yapıştırma, resim yapma, öykü okuma gibi etkinliklerini Anasınıfı Eğitim Atölyemizde yapmakta ve deney setlerimizi kullanarak müzede eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşamaktadırlar.
  • Hafta sonu aileleriyle birlikte müzemize gelen 5-6-7-8 yaş grubu; eğitim uzmanımızın gözetiminde atölyemizde belli bir program dahilinde drama, resim çalışmaları yapmakta, oyunlar oynamakta ve deney setlerimizi kullanmaktadırlar.
  • İlköğretim 7-8 yaş grupları da inceledikleri objenin veya bölümün etkinliklerini atölyemizde yapmakta ve deney setlerimizi kullanmaktalar.
  • Hafta sonu velileriyle gelen 5-6-7-8 yaş grubu çocuklar randevu alarak atölyemizdeki çalışmalara katılabilirler.

Çocuklar bu atölyedeki sihirli aynalarımızda karışık resmin düzgün görüntüsünü ve sinemanın temel prensibi olan hareketli görüntüleri görmekten, mıknatıslarla, tangram ve hanoi kuleleriyle oynamaktan, dünyanın nasıl döndüğünü izlemekten son derece mutlu oluyorlar.

Sayın Anasınıfı Öğretmenleri,
Anasınıfı Eğitim Paketimizin etkinliklerini yapmak üzere Buket Aksoy’dan randevu alınız.

Sayın Veliler                                                                                                                  
5-6-7-8 yaş grubu çocuklarınızın Cumartesi-Pazar günleri Rahmi M. Koç Müzesi Anasınıfı Eğitim Atölyesi’nde gerçekleştirilen atölye çalışmalarına katılmalarını sağlayabilirsiniz. Saat 10.30’dan başlayarak 18.00’e kadar devam eden 1’er saatlik atölye çalışmalarına katılacak gruplar 12 kişiden oluşmaktadır ve grubun ücreti 120 TL’dir.  
Lütfen rezervasyon ve detaylı bilgi için Emine Bayam veya  Buket Aksoy ile bağlantı kurunuz.

Anasınıfı Eğitim Atölyesinin hazırlanmasında gösterdikleri destek için  “Faber Castell”e  teşekkür ederiz.

 


 

HENRY KUPJACK’S
MINIATURE ROOMS

17 DECEMBER 2008
15 SEPTEMBER 2009

  Click here to see our latest
e-Newsletter!Try our desktop wallpaper!
Museum Buildings in the 19th Century
The Golden Horn - Summer
The Golden Horn - Winter

 

Home | About Us | Visiting | ExhibitsEducation | Corporate | Workshop | Turkish