İlköğretim Okulları Eğitim Paketimiz

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmış ve ilgili okulların kullanımına sunulmuştur. Bu paket sayesinde öğretmenler ve öğrenciler seçilmiş olan objeler konusunda daha detaylı bilgi edinmekle kalmayıp, onları tarih, sosyoloji ve çevre gibi daha geniş kapsamlarda incelemeyi de öğrenmektedirler.


İlköğretim Eğitim paketi 3 bölümden oluşmaktadır:


Giriş: Müze ziyareti hakkında genel bilgi verir, müzelerin önemini anlatır, ziyaret öncesi ve sonrasında sınıfta yapılabilecek etkinlikler için öneriler sunar ve pakette incelenen objelerle müfredat arasındaki bağlantıları belirtir.

Öğretmen Sayfaları: Bu, paketin ana kısmıdır ve belirli objeler üzerinde yoğunlaşarak, her biri ile ilgili olarak: genel bilgi, çizim veya fotoğraf, sorular ve cevapları, tartışma konuları ve müzede ve sınıfta yapılabilecek etkinlikleri içerir.

Öğrenci Sayfaları: Pakette ayrıca fotokopiyle çoğaltılarak her öğrenciye verilebilecek ve içinde -öğretmen sayfalarında yer verilen objelerle ilgili- müzede yapılabilecek etkinliklerin bulunduğu bir kitapçık yer almaktadır.


İlköğretim Okulları Eğitim Paketini indirmek için tıklayınız.


Sorularınız için Müze Eğitimcimiz Ayşe Bağırıcıoğlu'na (0312) 309 68 00 no'lu telefondan ya da abagiricioglu@rmk-museum.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitim Talep Formu